Україна нестиме значні втрати через ембарго на експорт своєї с/г продукції

За матеріалами інтернет-видань 18.04.2023 304
Україна нестиме значні втрати через ембарго на експорт своєї с/г продукції

Експорт аграрної продукції до Польщі за І квартал 2023 року склав 652 млн. дол., в тому числі по групам 10-12,15 – 423 млн. дол., до Угорщини – 268 і 225 млн. дол. відповідно. Про це зазначає Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

За його словами, лише на ці дві країни, які увели тимчасове ембарго на увезення широкого спектру української с.г. продукції, припадало 14% всього аграрного експорту у першому кварталі 2023 року (в т.ч. 12% по зерновим і олії).

"Втрати в експорті будуть більшими у випадку приєднання до заборони інших прикордонних країн, насамперед Румунії, яка за підсумками 2022 року стала другою країною після Польщі за вартістю українського експорту аграрної продукції, в тому числі країною №1 за обсягами експорту зернових. Зокрема, за підсумками минулого року, експорт зернових в Румунію збільшився майже в 700 разів, а сама країна імпортувала 1/7 всього експортованого нами збіжжя", - зазначив Данило Гетманцев.

ВІн додав, що у першому кварталі 2023 року на 4 прикордонні країни (Польщу, Угорщину, Румунію, Словаччину) припадало 28% всього українського аграрного експорту, в тому числі 27% - по зерну і олії.

"Про наміри приєднатись до заборони на експорт українського зерна заявила вже і Словаччина (окрім них, спільного листа керівництву Євросоюзу підписували також керівники Урядів ще і Румунії та Болгарії. Останній міністр, відповідальний за сільське господарство, заявив, що його країна вивчить правову позицію Польщі перед прийняттям власного рішення з цього питання).
Тому Україна нестиме значні втрати через ембарго на експорт своєї с/г продукції до сусідніх країн ЄС. Ці втрати значно посиляться у випадку тимчасової заборони на транзит і фактичну зупинку Шляхів солідарності.

 

 

Дивлячись же на перспективу, для нас це ще один важливий сигнал про те що, що після війни треба збільшувати обсяги аграрної переробки у рослинництві і тваринництві, перетворюючись із житниці у продовольчу фабрику Європи і всього світу", - підкреслив очільник Комітету.
 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ