Українські фермери намагаються адаптуватися до умов війни

За матеріалами інтернет-видань 29.03.2022 1071

В  Україні триває посівна кампанію, до сівби ярих культур приступили 11 областей України, але складною залишається ситуація у тваринництві.
За повідомленням Комітету з питань аграрної та земельної політики, кілька тижнів поспіль фермери у більшості регіонів, де відбуваються бойові дії, роздавали молоко безкоштовно.
Незважаючи на зупинки деяких заводів через тимчасову окупацію територій, останнім часом відзначається збільшення обсягів переробки молока на працюючих заводах, а також відновлення роботи дрібних підприємств та торгівлі сировиною. Одна з груп компаній, що є найбільшим виробником молочки в Україні, зараз працює майже з повним завантаженням. Підприємства, які виробляють молочну продукцію популярних торгівельних марок переорієнтувалися на товари з довгими термінами зберігання: молоко, масло, сири.
Працюючі молочноконсервні комбінати, які здатні виготовляти консерви в споживчій тарі, навіть збільшили обсяги виробництва на фоні високого попиту як з боку населення, так і для потреб Збройних Сил України.
Водночас на непідконтрольних окупованих територіях для догляду за тваринами не вистачає ресурсів. Через бойові дії є проблеми з кормами та переробкою продукції. Багато фермерів намагаються зберегти поголів'я тварин, проте інколи ситуація змушує діяти інакше. Наприклад, на Херсонщині довелося вирізати птицю на птахофабриці, оскільки не було електроенергії та почалась масова загибель.
У Центральній та Західній Україні ситуація стабільна. Українські фермери змогли адаптуватися, й тваринницька галузь продовжує працювати.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ