ЯК У ЧОРНОБИЛІ ЖИВЕ СТАДО ЗДИЧАВІЛИХ КОРІВ. ЗОВСІМ НЕ ТАК, ЯК СВІЙСЬКА ХУДОБА У ПРИРУЧЕНИХ УМОВАХ
Стадо дикої худоби докорінно різниться від сільської череди: воно структуроване, має системну цілісність, діє завжди злагоджено. Дикі корови, які живуть у Чорнобилі, добре почуваються після навали російських окупантів. Тварини навчилися самостійно виживати.
Про це пише Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.
Науковці повідомили, що унікальні здичавілі корови навчились виживати без людей. Вони залишись у Чорнобильській зоні після того, як 2016 року померли їхні господарі, які мешкали у Чорнобилі та селі Луб’янка. Науковці від 2018 року спостерігають за тваринами.
"Тварини належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи. У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів. Вони навчились виживати без людей, адже предки корів – вихідці з дикої природи. За кілька років стадо настільки здичавіло, що при появі людини чи автомобіля прудко втікало в найближчі хащі", - повідомили науковці.
Тварини під час зими самостійно добувають собі корм, викопуючи з-під снігу копитами суху траву. Під час негоди вони ховаються у закинутих будинках.
"У корів нема потреби доїтися. Їх цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят. Від кінця 2018 року за унікальними мешканцями Зони спостерігають фахівці Заповідника. Їх висновок: корови здорові, здатні захищати себе і своїх телят", - розповіли науковці.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни Росії проти України окупанти захопили Чорнобильську зону. Загарбники у Чорнобилі жили у закинутих від 1986 року будинках. Також вони влаштовували пікніки у радіоактивному Рудому лісі.
Військові наголошували, що окупанти, які окопувалися в Рудому лісі – це не легенда. У місці, де можна перебувати довго росіяни навіть жили. Українські науковці вважають, що після такого в загарбників можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям.
Український Дощ писав раніше, що Зімбабве виб’є 200 слонів через багатомісячну посуху, яка призвела до неврожаю та нестачі продовольства.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я