Коли «інтенсивнопрацюючі» депутати ВР повернуть воїнам 30 тисяч доплати?

Григорій Давиденко 17.04.2023 4048

  Фото: Генштаб ЗСУ

   Коли бачиш, як піклується про воїнів ЗСУ наша влада, «гойдаючись» на хвилях постійних корупційних скандалів закупівель Міноборони, мимоволі згадуєш дописи адвоката Сергія Крижанівського і нардепа Гео Лероса в ФБ. Вони з доказами в руках стверджують, що не лише Олег Кулініч і Андрій Наумов, що вже довело слідство, а і глава ОП Андрій Єрмак із певною групою вищих посадових осіб держави є агентами фсб. Ці звинувачення А. Єрмак  не коментує, а СБУ досі на них не реагує.

   Верховна Рада також інколи діє всупереч логіці жорстокої війни з рф. Як  відомо, у січні депутати скасували з лютого доплати у сумі 30 тисяч гривень військовим, яких на певний час відводять з «нуля» для поповнення особовим складом і відновлення боєздатності. Це перша «підніжка» Збройним силам України. Другим верхом цинізму «зеленого» парламенту стала його постанова про… січневі  доплати собі, по 50 тисяч гривень «за інтенсивність праці». Що викликало шалене невдоволення в наших військових. Тим паче, що «інтенсивності» праці в слуг народу у перший місяць нового року геть не було.

- Днями дізнався, що 396 депутатів за січень 2023 р. отримали надбавку в розмірі 50 тисяч гривень за «інтенсивність праці». Вирішив перевірити, що означає у Верховній Раді, яку депутати пафосно називають «воюючою», цей термін, - повідомив у ЗМІ громадський діяч Микола Томенко. - Отож у січні поточного року відбулись  аж ДВА пленарні засідання: на кожному з них депутати працювали близько трьох годин. За інтенсивно-працюючий січень збиралися лише кілька комітетів із 23, і то здебільшого онлайн. Щоправда, чимало депутатів інтенсивно «переконували владу і простий народ» Таїланду, В’єтнаму, Камбоджі, Об’єднаних Арабських Еміратів, Монако, Франції, Австрії у необхідності активнішої допомоги нашій країні.

  Ось така «інтенсивна» праця. Її ніяк не можна зрівняти із військовою службою, коли людина трудиться не 40 годин на тиждень, як визначає КЗПП, а воює 24/7, щосекунди ризикуючи власним життям. Тобто 168  годин на тиждень перебуває в постійній бойовій готовності. Носить на собі чималі за вагою бронежилет, автомат чи кулемет, ріжки, каску, БК і гранати. Не роздягається, не роззувається, не миється і т. п. І не знає, що таке сон чи їжа, тримаючи позицію по кілька діб у тій ямці на передовій, яку вдалося викопати до атаки рашистів.

     Значну частину необхідного на фронті бійці купують за власний кошт

   А забезпечення армії? Рідні і побратими воїнів, волонтери постійно збирають кошти на форму, берці та все необхідне для передової ще з 2014-го і, на жаль, дотепер! Ось свіжий допис у соцмережах бійців із Бахмуту, найгарячішої ділянки фронту: воїни прохають допомогти зі збором коштів на ПНБ (прилади нічного бачення), яких у них немає. Катма і тепловізорів, обмаль дронів. Навіть артилерія, попри традиційні «Рамштайни», досі не може дати належну відповідь постійним арт- і мінометним обстрілам агресора. Воювати в таких умовах - героїзм і мужність найвищої проби, про що чомусь «забули» в січні слуги народу.

  У день зарплати бійці, зазвичай, скидаються по пару тисяч на потреби взводу, роти тощо. Пару днів пройшло, «лягло» взводне авто – ще по пару тисяч зібрали. Воїни кажуть, ніколи не знаєш, яка техніка потрапить під обстріл ординців, а її слід замінити негайно. І тому подібні витратні матеріали, які також можуть бути знищені вибухами.

         Третя ганьба ВР з приводу доплат бійцям

     Як відомо, 10 квітня ВР нарешті спромоглася ухвалити законопроєкт № 8312 і повернула виплати військовослужбовцям. Але ж «невідомо-хто» знайшов зазвичай неактивного цапа-відбувайла в особі нардепа Володимира Цабаля (на фото), який і настрочив заяву про «неможливість виплат таких сум із бюджету». Що і заблокувало підпис постанови № 8312 головою ВР і президентом України до травня, коли цю заяву розгляне ВР. Отака дивна «політика»: собі на «інтенсивність праці» - є, бійцям – катма…

   За логікою і величезними потребами війни, зарплати усім державним посадовцям України, в т. ч. суддям і міністрам, на період військового стану слід обмежити максимум 20 тисячами гривень на місяць. Адже, як вище наведено, 168 фронтових годин і 40 трудових співвідносяться так само, як і 100 тисяч на передовій і 20 тисяч в тилу. Оце і буде обіцяна всім якраз чотири роки тому справедливість.         

На завершення допис офіцера-фронтовика ЗСУ Тараса Березовця, щойно надрукований на його сторінці в ФБ.

   - З приводу «тридцятки» в Збройних силах. Ті, хто коментує тему, не знаходячись всередині ситуації, повинні розуміти, що їхні аргументи «проти» не будуть почуті в армії, від слова «взагалі». «Тридцятка» і «сотка» це не заохочення, а даність для людей у формі, які більшу частину цього забезпечення витрачають знову на потреби ЗСУ. Купівля авто, палива, форми, навіть особистої зброї і багато іншого здійснюються з особистих коштів військовослужбовців..

   Треба припинити давати слово спікерам на кшталт Цабаля або Гетманцева, бо нічого іншого, крім люті, їхні «аргументи» у військових не викликають. А всіх бажаючих «пожирувати» на армійському забезпеченні щиро запрошуємо до лав ЗСУ та Сил оборони. Пропонуємо провести захопливий і незабутній час і просидіти навіть не на нулі, а у «нефронтових» Херсонській або Харківській областях хоча б тиждень.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ