Інформаційна панорама Івано-Франківської області
Світлана УСАТЮК - газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ"
Узяв грант - створюй робочі місця
АГРАРІЇ краю отримали понад 67 мільйонів гривень грантової допомоги на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, інформують в обласній військовій адміністрації. Виробникам погодили 24 виплати за державною програмою «єРобота» на закладання плодово-ягідних насаджень загальною площею понад 187 гектарів.
У планах тих, хто скористався грантовою підтримкою, висадити яблуні, фундук, волоський горіх, лохину, чорницю, суницю садову і малину. Від них очікують не тільки закладання плантацій, а й створення нових робочих місць. Зокрема, для роботи у саду аграрій має прийняти 5-10 працівників на постійній основі та 125-425 сезонних, у теплицях — не менше чотирьох постійних і 10 сезонних працівників на гектар площі.
Реабілітаційних центрів більшає
У КАЛУСЬКІЙ громаді запрацював реабілітаційний центр для ветеранів війни. Його облаштували у приміщенні колишньої водонапірної станції поблизу міста Калуш. Територію для розміщення центру обирав уродженець Калущини Олег Перегуда, який воював і у червні 2022 року загинув на Донеччині. Мрію захисника втілювали дружина Василина і рідні. Кілька разів вони проводили толоки, під час яких усі небайдужі упорядковували територію, ремонтували покрівлю, прибирали у приміщенні. Також організовували аукціони, щоб зібрати кошти.
Частину грошей на відкриття закладу засновники центру отримали від Українського ветеранського фонду після того, як перемогли у конкурсі «Варто. Єднання». Це дало можливість придбати кондиціонери, сантехнічні системи, генератор, який забезпечить роботу центру в моменти вимкнень електроенергії.
Як повідомила Василина Перегуда, з нового року планують повністю укомплектувати штат закладу, а також отримати ліцензію від Національної служби здоров’я України. У реабілітаційному центрі щодня прийматимуть 10-15 ветеранів.
Волонтерів об’єднав священник
У ПЕРШІ дні повномасштабної війни в недільній школі храму Святого Юрія Переможця ПЦУ, що у селі Старі Богородчани, організували волонтерський штаб. Він і дотепер тут діє. Об’єднує селян у волонтерській справі та їздить із допомогою на передову настоятель церкви Анатолій Холівчук. Усі разом збирають кошти, заготовляють необхідне для фронту, готують страви для захисників. Священник розповів: «Старобогородчанські бджілки-трудівниці» (а саме таку назву обрала волонтерська спільнота) виїздили на різні бойові напрямки 59 разів. Передали нашим військовим 25 автомобілів, 20 fpv-дронів, 17 тепловізорів, 6 генераторів».
Військові вдячні сільським волонтерам і своєю чергою передають їм набої від «Ураганів» і «Градів», які були використані під час бойових дій. Також захисники подарували старобогородчанцям залишки збитого ворожого планера. Все це Анатолій Холівчук збирає, як експонати до невеликого музею, який незабаром створить.
Полювати на хижаків дозволили
В ОБЛАСТІ вперше від початку повномасштабної війни мисливцям дозволили відстрілювати лисів, вовків і шакалів. Окрім того, що ці хижаки полюють на свійських тварин, вони ще й сприяють поширенню сказу та інших небезпечних інфекційних хвороб. Так пояснюють необхідність відстрілу в обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок.
Як розповів голова організації Михайло Лущак, зокрема в краї за три роки значно збільшилася популяція лисиць. Вони не бояться людей, ходять поблизу селянських обійсть і навіть у міських парках. Нині на 1000 гектарів території є від 10 до 20 лисиць, коли норма — 0,5-1 хижак.
Відстрілювати хижаків виїздять не тільки мисливці. Присутні також поліцейські та представники громад, де проводиться полювання. Туші тварин передають фахівцям Держпродспоживслужби для аналізів крові та перевірки на інфекційні хвороби.
Ворохта приваблює туристів
ПРИКАРПАТСЬКЕ селище Ворохта відтепер буде у переліку найкращих туристичних сіл світу за версією міжнародної організації «UN Tourism». Відзнаку, яка це підтверджує, представники Ворохтянської селищної громади отримали на III національному туристичному форумі у Львові.
Ворохта — приваблива для туристів місцина. Тут можна оглянути одні з найстаріших у Європі віадуків, зведені ще за часів Австро-Угорської імперії, а також стародавні гуцульські церкви. А для любителів активного відпочинку є можливість піднятися на гору Кукул.
Добиратися до Ворохти невдовзі стане простіше. З Івано-Франківська курсуватиме рейкобус, створений 2004 року польською компанією. Тож у селищі чекають на туристів, а ще на нові можливості залучення інвестицій.
Втратив пильність
22-РІЧНИЙ житель Отинійської громади хотів придбати трактор через Інтернет. Але бажання прикарпатця не здійснилося, бо він потрапив на гачок до шахраїв. Чоловік переказав за техніку 470 тисяч гривень, після чого зв’язок із «продавцями» перервався.
Ошуканий звернувся до правоохоронців, і за його заявою розпочали кримінальне провадження. Втім, навряд чи воно буде результативним. Адже знайти шахраїв, які займаються оборудками в інтернет-просторі, практично неможливо. Користуючись цим, злочинці щоразу вигадують нові варіанти збагачення. В регіоні від початку повномасштабної війни, як підрахували поліцейські, утричі збільшилася кількість випадків шахрайства.
(Всеукранська селянька газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я