УКРАЇНА НАЗАВЖДИ ПІШЛА ЗІ СФЕРИ ВПЛИВУ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

За матеріалами інтернет-видань 22.12.2023 231

 

РФ уже не зможе досягти своїх цілей в Україні

"ХВИЛЯ" 22.12.2023 

Єнс Столтенберг

Генсек Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг переконаний, що, попри великі військові зусилля, росія не зможе досягти своїх цілей в Україні.

Про це повідомляє DW.

Він заявив, що рф назавжди втратила Україну зі своєї сфери впливу. Метою повномасштабного вторгнення росії в Україну, на його думку, було прагнення путіна перешкодити руху України в НАТО та Європейський Союз.

Утім, як зауважив Столтенберг, через два роки війни Україна ближча до НАТО та ЄС, ніж будь-коли.

"Путін втратив Україну назавжди", - заявив Столтенберг, додавши, що це велика стратегічна поразка для росії. Генсек висловив упевненість, що Україна врешті-решт досягне своєї мети - вступу в НАТО.

Столтенберг також вказав на величезну ціну, яку росії доводиться платити за війну проти України.

За його словами, рф уже втратила сотні літаків, тисячі танків і 300 тисяч солдатів, а через війну зросла інфляція та знизився рівень життя, і росія тепер сильніше політично ізольована, ніж раніше.

Водночас він застеріг від того, щоб розраховувати на швидке завершення війни з огляду на розвиток подій. Зокрема, генсек вказав на відсутність ознак зміни курсу Путіна після ймовірного переобрання на виборах в березні.

"У нас немає жодних ознак того, що путін не змінить свої цілі та свою політику. Він і надалі намагатиметься окупувати більше території", - сказав Столтенберг. Водночас він утримався від коментування планів України щодо додаткової мобілізації в Збройні сили, зазначивши, що ніхто не розуміє потреби в солдатах краще за самих українців.

"Українці показали, що вони здатні захистити себе, дати відсіч, особливо коли вони отримують зброю від Німеччини та багатьох інших країн НАТО", - сказав генсек і закликав рішуче продовжувати підтримку України.

Зокрема, Столтенберг закликав союзників вивчити можливість надання Україні більшої кількості оборонного обладнання шляхом внесення змін до існуючих угод з третіми країнами.

"Загалом, нам потрібно нарощувати наше виробництво, щоб краще допомагати Україні та краще захищати себе", - зазначив він.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ