Українські воїни після полону проходять три етапи реінтеграції

За матеріалами інтернет-видань 02.10.2022 505

За словами заступниці Міністра оборони  Ганни Маляр, станом на 2 жовтня  2022 року проведено 24 обміни і повернено з російського полону 808 осіб.

«Уже відбулося близько 380 особистих прийомів з родичами, які шукали своїх безвісти зниклих або тих, хто потрапив у полон. На сьогодні більше 3000 консультацій здійснено телефоном і опрацьовано більше 6000 запитів Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Держава повністю забезпечує весь процес лікування наших воїнів, які повернулися з російського полону», – запевнила Ганна Маляр.

На думку заступниці Міністра охорони здоров'я України Ірини Микичак, наразі є велика група складних випадків у військовополонених, але всім їм надається відповідна безоплатна допомога від держави.

«У нас працює потужна мережа закладів охорони здоров’я і немає значення – це лікувальні заклади для військовослужбовців чи цивільних. У повномасштабну війну працює єдиний медичний простір. Усі захисники проходять спеціалізований медогляд і фахівці визначають, в чому є потреба. За необхідності домовляємося про закордонне лікування. Зокрема, працюємо за урядовою програмою лікування, завдяки якій близько 40 людей щотижня відправляємо за кордон», – повідомила  Ірина Микичак.

Наразі приблизно 18 країн приймають українських пацієнтів: Польща, Німеччина, Мексика, Португалія, Канада, Ізраїль тощо.

Заступник начальника науково-дослідного відділу супроводження заходів внутрішньої комунікації Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ Володимир Пєтухов додав, що відповідно до норм, які були затверджені  стандартами НАТО, військовослужбовці після полону проходять три етапи реінтеграції.

 

«Спочатку – це медичне сортування, яке проходять військовослужбовці. За потреби надають поглиблену меддопомогу з подальшим направленням на реабілітаційні заходи. Також забезпечуємо їх документами, пояснюємо соціальні права, – сказав Володимир Пєтухов. – Адже людям на майбутнє планувати щось дуже важко, тому з ними працюють тільки ті психологи, які пройшли спеціальну підготовку. Потім повертаємо до родин або до підрозділів. Загалом наше основне завдання – це відновлення на службі військовослужбовців», - пояснив Володимир Пєтухов.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ