«Віджатий» агентами рф Нацуніверситет оборони пора вернути військовим! - Юрій Бутусов

За матеріалами інтернет-видань 12.04.2023 309
Немає опису світлини.
    московські агенти "віджали" будівлю Національного університету оборони України, а Верховний суд 9 років не може повернути її військовим
Міністерство оборони не наважується з'ясовувати стосунки з Верховним судом, тому доведеться написати мені.
    Справа в тому, що під час війни Національний університет оборони не може якісно організувати підготовку великої кількості командирів через... відсутність необхідних учбових класів для великої кількості офіцерів. Це не жарт. Тому що більшість приміщень головного учбового комплексу будівель, який виходить на Повітрофлотський проспект, 10 років тому у українських війьскових забрали... зрадники, які діяли за завданням росії.
     Третього липня 2013-го року Кабмін ухвалив розпорядження 503-р "Про передачу будівель Вищому спеціалізованому суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від Національного університету оборони". Міністр оборони лебедєв, прем'єр-міністр азаров, Верховний Головнокомандувач янукович в 2014-му дружно втікли до росії, бо вони слугували путіну, і у 2012-13-му роках ухвалили десятки рішень, направлених на занищення обороноздатності України, в тому числі знищували військово-учбові заклади. Університет оборони України росії, звичайно, дуже заважав. І янукович з азаровим передали більшу частину приміщень центрального корпусу університета оборони до... Верховного суду.
Розпорядження 503-р було ухвалене миттєво, щоб військові не встигли підняти хвилю у суспільстві, вона грубо порушила закон та порядок роботу університета:
1. Згідно з протоколом КМУ № 43 від 2013-го року, розпорядження не погоджувалось із міністрами;
2. Розпорядження прямо порушує указ президента № 451/95 від 1995 року, який забороняє передачу закріпленого за національнимми закладами влади майно;
3. Верховному суду передали частину єдиного комплексу, який неможливо розділити, оскільки будинки поєднані комунікаціями, і порядок експлуатації комунальних мереж досі не визначений.
4. Через "віджим" центрального найбільшого корпусу було втрачено багато учбових класів, зникла можливість швидко створювати додаткові курси та учбові програми, які повинні працювати разом, оскільки учбовий процес під час війни короткий, викладачі та слухачі мають бути разом, а не кататись по місту з одного класу в інший.
    Звичайно, передача військового майна без будь-яких узгоджень з військовими була політичним рішенням зрадника януковича.
Здавалось, справа абсолютно очевидна, і все має бути повернуто, це ж просто логічно. Військові там офіси в оренду не здають, ніяких розкошів там не було, ніякого сенсу позбавляти свою армію приміщень нема.
    Тому 27 березня 2014-го року в. о. президента О.Турчинов видав розпорядження прем'єр-міністру Яценюку щодо повернення будівель міністерству оборони.
      Але воно не було виконане.
    Військові у нас війною зайняті, їм важко судитись з Верховним судом. Верховний суд зайняв абсурдну позицію - він одразу почав захищати захоплені приміщення, чудово розуміючи, що цей будинок є частиною єдиного комплексу, що тут знаходились важливі підрозділи університету, наприклад, комп'ютерний Центр ситуаційного моделювання та інше. Цей будинок був побудований при царі Миколі Другому для підготовки офіцерів для Першої Світової війни у 1914-му році. Але коли почалась Третя світова за сто років, будівлю віддали не офіцерам, а суддям. І Верховний суд, використовуючи своє політичне та службове становище, побудував оборону будівлі військового університету по усіх правилах юридичної науки.
    У 2017-му році була здійснена спроба повернути будівлю - було направлено листа на ім'я президента України з проханням повернути будівлю, і вирішити якось питання з суддями, бо йде війна, треба працювати, навіщо суду таке небезпечне сусідство?
Але лист передали до адміністрації президента Петра Порошенка і там його надійно поховали в архіві, нічого не вирішили, все марно.
    Усі спроби привернути увагу Офісу президента Володимира Зеленського до питання будівлі також чотири роки виявились марними. Усе керівництво Офісу президента - професійні адвокати, міністр оборони - адвокат, вони багато років працюють з Верховним судом, Верховний суд для них ближче за інтереси безпеки, вони заради військових конфліктувати не хочуть.
    Тричі ініціативна група створювала петицію на сайті президента для збору підписів про поверненя університету- але чомусь Офіс президента не дозволяє зареєструвати таку петицію!
Тому військові люди сподіваються, що у суспільстві підніметься розголос, і що хоча б страшна небезпека над нашою країною все ж таки змусить Верховного головонокомандувача, Кабмін, Офіс президента подивитись уважно на цю абсурдну історію. Університет оборони не може бути судом, у нього дуже важливі завдання. Приїзжайте - подивіться, будь-ласка, усе стане зрозуміло.
     І беріть нарешті відповідальність, відселяйте суд, шукайте умови, але військові не менш важливі завдання виконують, ніж судді, здавалося б, було багато часу це нарешті усвідомити. Дайте хоча б петицію створити, ви побачите, як швидко зберуть підписи 13 тисяч випускників університету оборони та їхні друзі і товариші.
   Юрій Бутусов, військовий експерт, сторінка ФБ.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ