Кого боїться путін зі своєю зграєю фашистів? Але ж коли він дізнається, що таке кузькіна мать?

За матеріалами інтернет-видань 08.01.2025 162

 

Михайло ВЕДМІДЬ (Газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

ПРИНЦИП «Кому війна, а кому мати рідна» діяв за всіх часів. Не стала винятком і теперішня війна, яку Росія розв’язала проти України. Серед тих, хто зацікавлений у її продовженні і підливає олії у її полум’я, добре поінформований Папа Римський назвав світових виробників зброї, які наживаються на людському горі, отримуючи мільярдні доходи.

Так, у дослідженні Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI) йдеться про те, що минулого року 100 світових виробників зброї заробили 632 млрд доларів від продажу своєї продукції та надання послуг. У реальному вимірі доходи збільшилися на 4,2% порівняно з попереднім роком.

Аналітики зазначають, що з 2018-го до першої п’ятірки компаній галузі незмінно входять лише американські виробники. Зі 100 провідних світових виробників зброї 41 компанія, що базується в США, зафіксувала доходи в розмірі 317 млрд дол.

У Європі сукупний виторг від продажу зброї 27 компаній торік становив 133 млрд дол. Це лише на 0,2% більше, ніж у 2022-му, що є найнижчим показником зростання серед усіх регіонів світу. Через брак даних до рейтингу увійшли лише дві російські компанії: їх сукупний виторг збільшився на 40%, досягнувши приблизно 25,5 млрд дол. Із українських компаній до рейтингу потрапив держконцерн «Укроборонпром». За даними SIPRI, його виторг збільшився на 69%.

Ще 23 компанії першої сотні розташовані в Азії та Океанії, вони продемонстрували зростання доходів на 5,7% — до 136 млрд дол. До списку найбільших світових компаній ВПК увійшли шість із Близького Сходу, їх загальний виторг підріс на 18% — до 19,6 млрд дол. Три з цих компаній — з Ізраїлю, і після початку війни в Газі їхні доходи досягли 13,6 млрд дол. Це найвищий показник для ізраїльських фірм, що коли-небудь входили до першої сотні SIPRI.

Це, так би мовити, матеріальний аспект справи, а є ще й гуманітарний. На тлі величезної кількості вбитих, покалічених, розорених і тих, що залишилися без даху над головою, так звані бенефіціари війни виглядають не дуже привабливо. Та їх це навряд чи турбує, адже їм гроші не пахнуть.

Натомість є у світі і миротворці. Принаймні так вони себе позиціонують і значна частина людства поділяє цю думку. Хоча й не всі. Хай там як, а наприкінці минулого тижня для обговорення питань припинення російсько-української війни і встановлення миру зустрілися три президенти.

Місяць тому, 7 грудня, у Парижі в Єлисейському палаці президент Франції Емманюель Макрон приймав своїх колег з України та США — Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Зустріч проходила у тристоронньому форматі і тривала 35 хвилин.

Коментуючи зустріч, господар майданчика був лаконічним. «США, Україна та Франція. Разом у цей історичний день, — написав він у соцмережі і закликав: — Продовжуймо наші спільні зусилля заради миру та безпеки».

Значно красномовнішим виявився Дональд Трамп: «Зеленський і Україна хотіли б укласти угоду і зупинити божевілля. Вони вже втратили 400 000 солдатів, а також багатьох мирних жителів... І якщо це продовжуватиметься, це може перетворитися на щось набагато більше та набагато гірше. Я добре знаю Володимира. Настав його час діяти. Китай може допомогти. Світ чекає!».

Також він прокоментував падіння в Сирії режиму Башара Асада: «Росії взагалі не було сенсу там бути. Вони втратили будь-який інтерес до Сирії через Україну, де близько 600 тисяч російських солдатів лежать пораненими або вбитими у війні, яка ніколи не повинна була розпочатися і може тривати вічно», — повідомив він. Новообраний президент зазначив, що Іран та Росія нині в ослабленому стані. Перший — через Ізраїль та його військові успіхи, остання — через погану економіку та Україну.

Трохи пізніше Трамп у інтерв’ю The New York Post заявив, що говорив із Зеленським про те, як завершити війну, і що той готовий до перемовин: «Він хоче домовлятися про мир. Це дещо нове… Він хоче домовлятися про припинення вогню. Ми не говорили про деталі. Він вважає, що вже час, і Путін має подумати, що вже час, тому що він програв. Коли ви поклали 700 тисяч людей, то вже час». Трамп додав, що зараз «формулює концепцію того, як закінчити цю безглузду війну».

Своєю чергою Володимир Зеленський, коментуючи подію, написав у Фейсбуці: «Хороша, продуктивна зустріч із президентом Трампом і президентом Макроном. Президент Трамп, як і завжди, налаштований рішучо. Дякую за це. Також дякую президенту Макрону за організацію цієї зустрічі в Парижі. Спілкувалися про наших людей, ситуацію на полі бою та справедливий мир для України. Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!».

Трохи згодом, уже в іншій соцмережі — Телеграмі — глава держави поінформував: «Від початку повномасштабної війни Україна втратила 43 тисячі воїнів, які загинули на полі бою. 370 тисяч випадків надання допомоги пораненим, і це з урахуванням, що в нашій армії приблизно 50 відсотків поранених повертаються у стрій, і фіксуються всі поранення, зокрема легкі й повторні». Водночас Зеленський наголосив, що російські втрати, згідно з оновленими даними, перевищують 750 тисяч: «Це 198 тисяч убитих росіян та більше 550 тисяч поранених».

А вже за кілька днів Зеленський у дописі в соціальній мережі Х розкрив таємницю Путіна: «Я сказав президенту Трампу, що Путін боїться лише його і, можливо, Китаю. І це правда. Лише рішучість може привести цю війну до справедливого завершення та забезпечити тривалий мир. Треба діяти зараз, щоб відновити належний міжнародний порядок».

Чому Путін боїться США, які набагато перевершують Росію і в економічному, і у мілітарному плані — зрозуміло. А Китай? Та тому що величезні території теперішньої РФ свого часу були невід’ємними історичними частинами Піднебесної і вона, наслідуючи загарбницькі дії Кремля, може у будь-який момент «виставити рахунок» своїй північній сусідці. Отоді вона й побачить Кузькіну мать

                                        (Всеукраїнська селянська газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ